علی عسکری: رادیو باید جوان گرایی کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

علی عسکری رئیس سازمان صدا وسیما نیزگفت: هر وقت یک برنامه به خوبی انجام نمی شود کمی افت می کند و ما پس لزره های آن را می بینیم همه ما و شما باید در زمینه رشد چرخه اندیشه دقت کنیم. رسانه رادیو یک رسانه مردمی ومهربان و همدلانه است و باید به دلیل اینکه ارتباط متعامل با رادیو سخت تر از جاهای دیگر است و ارتباط متعامل خود با مردم بهتر برقرار کنیم.

ارتباط می بایدانقلابی باشد هم از جهت سرعت عمل و چابکی در مدیریت برنامه سازی و هم از جهت اندیشه انقلابی به معنای خط و مش انقلاب اسلامی را داشته باشد.
ریاست صدا و سیما افزود: رادیو باید مرجعیت خود را حفظ کند و ارتقا بدهد و این مرهوم به کیفیت است اگر کیفیت خود را در بخش های مختلف حفظ کند طبعا رادیو مرجعیتی که امروز دارد وبسیار فاخر است حفظ می کند و در آینده آن را رشد می‌دهد.
عسکری ادامه داد: رادیو باید جوان گرایی کند. این رسانه باید نهادهای مردمی را فعال کند چون یک رسانه مردمی است، به خصوص نهاد های خیریه که مشکلات مردم را در سختی ها حل می‌کند برای مثال رادیوامداد برای کمک به سیل زدگان خیلی موثرعمل کرد باید همکارانم در این راستا همین مسیر را طی کنند. رادیو باید قرار گاه جنگ نرم باشد، امروز ما با یک پدیده جهانی رو به روی هستیم که در جهت تخریب فرهنگ کار می کنند و رسانه رادیو باید عالمانه و هوشمندانه در حفظ فرهنگ خانواده و جوانان ما بکوشد.
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولید است اظهار داشت: ما در سال رونق تولید ملی وظیفه بسیاری در قبال تولید ملی داریم. در چند روز گذشته امریکا اعلام کرده است که یک تحریم بسیار قوی تری برای ایران در نظر گرفته است و ما در جواب باید تولیدات ملی را رونق دهیم. رادیو باید یک ستاد تشکیل دهد، مشکلات تولید را رصد کنید و در جهت رفع مشکلات و تولیدات ملی قدم بردارد و راهکاری ارائه دهد. رادیو باید دلبستگی به کالای ایرانی را افزایش دهد و کاهش کالای خارجی را پیگیری کند تا تولید کالای ایرانی رشد کند.
عسکری عنوان کرد: رادیو باید بستری باشد برای ارئه علم و تولید کنندگان باید برای مشورت های صنعتی و خدماتی و کشاورزی از رادیو کمک بگیرند. این رسانه باید در این زمینه ها مشاور تولید کنندگان داخلی باشد و استعداد کار آفرین ها را کشف کند و برای پیشرفت آنها قدم بردارد.
او بیان کرد: رسانه رادیو باید برند های ایرانی را حمایت کند. از طریق شهروندان و ایده های آنها کالاهایی را که کیفیت بهتر دارد را شناسایی کند و معرفی کند تا همه تولید کنندگان بدانند که اگر تولیدی کیفیت برتر داشتند و مصرف کنندگتان از آن تولیدات راضی بودند رادیو از آن ها حمایت خواهد کرد. رادیو باید کسانی را که در چرخه تولید کار شکنی می کنند را نیز شناسایی و معرفی کند. این رسانه شنیداری باید از کسانی که حامی کسب و کار هستند پشتیبانی کنند.
عسکری با اشاره به تصمیم جدید ترامپ درباره کاهش قیمت نفت گفت: امریکایی ها چند سال گذشته برای بلعیدن شام و عراق جریان داعش را راه اندازی کردند تا برعراق و چند کشور دیگر مسلط شوند ، همه دیدند که داعش چه فاجعه ای به نام اسلام در این کشورها به بار آورد. این کشور ها از ایران کمک خواستند و ایران نیز برای کمک قدم برداشت و داعش نابود شد. آنها گفتند که در سال 98 کاری خواهیم کرد که ایران نتواند در پیروزی را جشن بگیرد.
ریاست صدا و سیما اعلام کرد: امریکایی ها ازایران بارها در این چند سال شکست راهبردی خورد و امروز در تلاش هستند تا این شکست را جبران کند و اینکه از طریق کاهش نرخ نفت این کار را انجام خواهند داد یک خیال خام است. ملت ایران به راحتی می تواند شاهرگ های نفتی در منطقه را در دست بگیرد، تنها بستن تنگه های ایران برای امریکا کافی است.

©2019 IRIB All Rights Reserved | کلیه حقوق برای صدای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است ۱۳۹۷©