میهمان‌هایی از بلژیک، فرانسه و استرالیا در راهند

چاپ
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر اخگری با اعلام این خبر که در حال رایزنی با میهمان هایی از کشورهای چین، ژاپن و هند هستیم گفت: به ازای هر پنل میهمان از خارج از کشور داریم.

به گزارش گزارش کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره رادیو و اجلاس جهانی صدا، دکتر محمد اخگری رئیس کمیته و دبير علمي اجلاس جهانی صدا با بیان اینکه موضوع برگزاری اجلاس جهانی صدا کمی دیر مطرح شد ، ولی با برگزاری جلساتی با معاون صدا محورهای مورد نظر تعیین و از اول دی ماه فراخوان ارسال مقالات به اجلاس جهانی صدا منتشر شد، وی در ادامه گفت: با این وجود وب سایت اجلاس جهانی صدا خیلی سریع بارگزاری شد .

خواستار این بودیم که هر آنچه در حوزه پژوهش تولید شده و ادبیات تحقیق موجود در باره‌ی رادیو که سالهای گذشته پدید آمده را جایی تجمیع کنیم که این امر در وب سایت رخ داد و ما تمام آثار قبلی پژوهش ‌های رادیو را گرد آوری کردیم و ۴۰ کتاب ، سه مجله «نجوای فرهنگ» ، «مجله صدا»، «فرهنگ مردم ایران و جهان» و مجله رادیو به صورت pdf تا به امروز بر روی سایت بارگزاری شده است.

وی با اشاره به حوزه بین الملل گفت: با همکاری آقای دکتر ناصر طاهری مدیر کل امور بین الملل سازمان فهرست میهمان ها مشخص شد و مقرر شد شش یا هشت نفر به ازای هر پنل میهمان از خارج کشور داشته باشیم که تا کنون حضور سه نفر از آن ها قطعی شده است که این افراد از کشور‌های بلژیک، فرانسه و استرالیا هستند که متناسب با آینده پژوهی رادیو صحبت خواهند کرد. ضمن اینکه در حال رایزنی با میهمان‌هایی از کشورهای چین، ژاپن و هند هستیم.

رئيس كميته و دبير علمي ششمين اجلاس جهاني صدا با بیان اینکه تا به امروز بيش از ۹۰ عنوان مقاله به دبیرخانه اجلاس ارسال شده ، گفت:علاقمندان می‌توانند تا اول اسفند مقالات خود را به دبیرخانه اجلاس جهانی صدا ارسال کنند.

وی با بیان اینکه حین برگزاری اجلاس جهانی صدا ۶ پنل خواهیم داشت ادامه داد: مقالات ارسال شده به اجلاس جهانی صدا در پایگاه جهاد دانشگاهی (SID) و «سیویلیکا» نمایه می‌شود. با توجه به مشاركت و همكاري دانشگاه صداو سيما در برگزاري اجلاس، مقالات برگزيده در مجله علمي-پژوهشي رسانه هاي ديداري وشنيداري چاپ مي شود.