بخش آزاد جشنواره رادیو فرصتی خوب برای نیروهای جوان رادیو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، زهرا یساقی که از سال 1369کار در رادیو را با نویسندگی برای برنامه ی «بچه های انقلاب »شروع کرده و نویسندگی، سردبیری برنامه هایی مثل صدای جمهور، هیئت ملت، و چهارراه جوانی را بر عهده داشته و در حال حاضر تهیه کننده جوان ایرانی سلام است یکی از داوران جشنواره رادیو است.

اودر باره ‌بخش آزاد جشنواره بین المللی رادیو می‌گوید: تفاوت این بخش با سایر بخش‌ها در این است که همه برنامه‌سازان فارغ از عنوان شغلی ‌ای که دارند می‌توانند هر برنامه‌ای که دوست دارند را بسازند.
وی با بیان اینکه این بخش فرصت خوبی برای نیروهای جوان رادیوست که جرقه‌های ذهنی و ایده‌های کوچکشان را تبدیل به محصولی شنیداری کنند، تصریح کرد: در بخش «آزاد» ،«خلاقیت» حرف اول را می‌زند با این وجود بازهم بخش«خلاقانه» پیش بینی شده است.

یساقی با بیان اینکه چندین دوره برنامه های جشنواره را داوری کرده است، ادامه داد: مشتاقم که برنامه‌های بخش«آزاد» را بشنوم چون علاوه بر تازگی در موضوع در فرم هم حرفه ای متفاوتی برای گفتن دارند .

این برنامه‌ساز فعال رادیو گفت: برای قالبهای مختلف برنامه‌های رادیویی ساختار و فرمتی خاص تعیین شده است ،به طور مثال می دانیم وقتی برنامه‌هایی در قالب «مستند» یا «فیچر» می‌شنویم، شنونده چه محصولی هستیم ولی بخش خلاقاته شنونده اثری هستی که که در قبل آن را نشنیده‌ای و برایت تازگی دارد .
یساقی خاطر نشان کرد:هدف ما در بخش آزاد شناسایی ظرفیت های جدید برای برنامه‌سازی رادیو ست.

©2020 IRIB All Rights Reserved | کلیه حقوق برای صدای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است ۱۳۹۸©