پژوهش اصولی، زیربنای کارهای بزرگ است

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در گفتگو با شرکت کنندگان در جشنواره بین المللی رادیو مطرح شد
پژوهش اصولی، زیربنای کارهای بزرگ است/برنامه سازان خارجی وسعت دید ایجاد می کنند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، سارا شریفی از تهیه کنندگانی که موفق به شرکت در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شده است در خصوص این رویداد بزرگ، گفت: جشنواره بین المللی رادیو زمینه ای را ایجاد می کند تا بواسطه آن ایجاد انگیزه و انتقال صحیح پیام در قالب های متفاوت برای همه افراد به ویژه مخاطبان خوش آیند باشد. ازسویی نیز مسلما در کنار شور و هیجان موجود در این رویداد، باید برای برنامه های روزانه هم به همان مقدار وارد عمل شویم تا با دقت بیشتر، کیفت برنامه های معمول را نیز افزایش دهیم.
جشنواره بین المللی رادیو را نباید جدا از آنتن دید و این رویداد مهم باید مانند سایر جشنواره های مهم و مطرح در دنیا به گونه ای در نظر قرار گرفته شود که وقتی اثری مورد توجه و پذیرش قرار گرفت، به صورت عمومی نیز در اختیار مردم قرار گیرد تا آنها هم از جزئیات و نقاط قوت آن مطلع شوند. لذا این گردهمایی نه تنها جدا از آنتن ، بلکه برای رسیدن به سطح مطلوب باید در امتداد آن قرار گیرد.لذا باید مردم هرچه بیشتر در جریان کم و کیف جشنواره بین المللی رادیو قرار بگیرند.
به عنوان برنامه ساز وقتی که صحبت از گردهمایی بین المللی می شود، تداعی گر حسی بسیار خوب و منحصر به فرد است و این حس زمانی تشدید می شود که از سایر کشورها نیز فعالین رادیو دور هم جمع شوند تا از این رسانه سخن بگویند. در این حالت می توان گفت که رادیو همیشه زنده، پر توان و در حال حرکت است.حضور این دسته از افراد مسلما باعث تقویت بینش و تفکر برنامه سازان داخلی خواهد شد و آنها با فرم های مختلف انتقال پیام و سبک های برنامه سازی در سایر کشورهای دنیا بیبشتر آشنا می شوند.
زمانی که کاری مبتنی بر تحقیق و پژوهش صحیح صورت می گیرد، مشخصا روند تولید به نحو ایده آل جلو می رود و اگر مقالات علمی ارایه شده به این رویداد، به راحتی در اختیار برنامه سازان قرار گیرد ، بر اساس قدرت تجزیه و تحلیل بالای برنامه سازان می تواند از سوی آنها مورد تحلیل و بررسی های لازم قرار گیرد.همچنین برگزاری دوره های آموزشی مبتنی بر این مقالات و منابع برای برنامه سازان بسیار مفید است.مرجع سازی و هدایت برنامه سازان به پایگاهی که مقالات و اطلاعات جمع آوری شده در اجلاس جهانی صدا تجمیع شده باشد در کنار برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی پیوسته می تواند نتایج بسیار پر باری به همراه داشته باشد.
حمایت از برنامه سازان جوان در اولویت باشد
سحر مستدام دیگر شرکت کننده در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو پیرو این رویداد مهم گفت: توجه بیشتر به جوان ها و جوان گرایی در کنار حمایت از آنان می تواند تاثیر مثبتی بر جشنواره بین المللی رادیو بگذارد و این رویداد ملی برای جلوه گری هر چه بیشتر برنامه سازان است. زیرا در حقیقت مسابقه و رقابتی سازنده صورت می گیرد تا از بین بهترین های شرکت داده شده، انتخاب انجام شود.همچنین به خاطر اینکه شرکت کردن برنامه سازان خارجی از سایر کشورها در جشنواره بین المللی رادیو، اساسا عاملی کاملا بیرونی است، می تواند باعث وسعت دید برنامه سازان شود.این روند می تواند به اتخاذ تصمیمات بهتر و سازنده میسر شود.استفاده از موضوعات مختلف ،بخش های گوناگون و جنبه های متنوع در جشنواره بین المللی رادیو باعث می شود که پویایی خاصی ،
هم راستا با برگزاری آن به وجود آید.
اگر شرایطی بتوان ایجاد کرد تا افرادی که در جشنواره بین المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا دارای ایده هستند بتوانند به صورت مستقیم کار علمی خود را مطرح و در اختیار شرکت کننده ها قرار بدهند ،مفاهیم به نحو قابل قبولی منتقل می شود. کسانی که مسئولیت ارزیابی برنامه های وارد شده به جشنواره رادیو را دارند می توانند نظرات مهمی در خصوص انطباق مقاله های ارسال شده با برنامه سازی داشته باشند و مطالب مورد نظر از مقالات موجود را در اختیار برنامه سازان قرار گیرد.

©2020 IRIB All Rights Reserved | کلیه حقوق برای صدای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است ۱۳۹۸©