جشنواره رادیو فرصتی برای بهترشدن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
گوینده رادیو فرهنگ معتقد است: جشنواره رادیو به برنامه‌سازان این فرصت را می‌دهد تا بهتر و زیباتر به موضوعات بپردازند و آنچه در شنوندگان فهیم رادیوست تقدیمشان کند.
به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا؛ راضیه گُردکاهد، گوینده رادیو فرهنگ گفت: رادیو رسانه‌ای با مخاطب فهیم است و جشنواره رادیو می‌تواند برای بهتر شدن و توجه به ایده‌های نو برای برنامه‌سازی بهتر و توجه بیشتر به شنوندگان مفید و موثر باشد.
وی با بیان اینکه در فرهنگ و هنر ما، حرف‌های زیادی برای گفتن به انسان ماشین‌زده معاصر است، ادامه داد: ادبیات غنی و اصیل ما، راهکارهای بسیاری برای زندگی سرشار از آرامش و زیبایی، حتی در همین عصر دود و آهن ارائه داده است. این هنر و سلیقه ماست که بتوانیم با ابزار قدرتمندی مثل رادیو، این پیام‌ها را با شیوه درست انتقال دهیم و با روش‌های کارآمد و نوین، به گوش مخاطب برسانیم.
این گوینده افزود: این هنر و سلیقه ماست که بتوانیم برای مخاطب، راهی به سوی اصالت، فرهنگ، ادب و هنر دیرین و غنی و ارزشمند سرزمینمان، برای زیست بهتر در این روزگار بزنیم و جشنواره می تواند با ارائه نظرات و تجربیات همکاران و اساتید در این مسیر یاریگر برنامه‌سازان باشد.
گردکاهد با اشاره به اینکه زیاد شنیدیم رادیو رسانه‌ای گرم است، تأکید کرد: حتی در همین عصر گسترش رسانه‌ها و دسترسی آسان به اخبار و اطلاعات این گرما هنوز حس می‌شود. خود من با مهری که از شنوندگان و همراهانم دریافت کردم، به خوبی این موضوع را حس کردم.
گوینده رادیو فرهنگ از خاطرات رادیوی خود به مسئله توجه شنونده به اهالی رادیو اشاره کرد و گفت: من از سال 88 برنامه صبحگاهی شبکه رادیویی فرهنگ را اجرا می‌کنم و در این مدت، همراهی پرمهر و توجه و دقت آنها شگفت‌زده‌ام کرده است. زمان ازدواجم، مدتی سر برنامه‌هایم حاضر نمی‌شدم اما شنونده‌ها جویای احوالم بودند و وقتی برگشتم با پیامهایشان مرا مورد توجه قرار دادند. حتی زمان تولد فرزندم مرا از دعای خیر و تبریک بی‌نصیب نگذاشتند. باید اذعان کنم این همه گرمی و مهر بی‌نظیر، انگیزه و انرژی من برای ادامه و تلاش برای بهتر شدن است.
گردکاهد ادامه داد: اهالی رادیو در هرقسمت که فعالیت می‌کنند قدردان محبت مخاطبان هستند و امیدواریم برگزاری چنین جشنواره‌هایی کمک کند تا برنامه‌هایی در خور شأن و سلیقه والای هموطنانمان ارائه کنیم.
©2021 IRIB All Rights Reserved | کلیه حقوق برای صدای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است ۱۳۹۸©