برگزاری مراسم پایانی جشنواره به تابستان موکول شد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

مجتبی ایزدی دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی رادیو در گفتگو با روابط عمومی معاونت صدا ؛ از برگزاری مراسم پایانی جشنواره رادیو درتابستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت صدای رسانه ملی، پانزدهمین جشنواره بین المللی رادیو که مهر سال جاری با انتشار فراخوان در چهار بخش، بین الملل، ویژه، مردمی و بین الملل و با هدف دستیابی به ایدهای خلاقانه و مبتکرانه و معرفی و ارتقاء توانمندی های شبکه های رادیو کار خود را آغاز کرد؛ با استقبال بسیار خوب برنامه سازان از جمله در بخش مردمی و بین الملل مواجه شد.

مجتبی ایزدی گفت: در این جشنواره تعداد ۲۸۵ اثر در بخش داخلی و تعداد ۳۴۵ اثر در بخش ویژه دریافت و مرحله انتخاب آثار و داوری آنها به انجام رسیده است؛ و در پخش مردمی، تعداد ۱۲۱۵ اثر در قالب گزارش، مستند، نمایش کوتاه، پادکست و آنونس و ... دریافت شد که نسبت به سال گذشته شاهد رشد دو برابری است.

همچنین در بخش بین الملل و پس از همکاری شایسته مرکز بین الملل سازمان صدا سیما و نیز اتحادیه رادیو تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه (ABU) و اتحادیه رادیو تلویزیونهای کشورهای اسلامی و بهره مندی از فضای مجازی؛ و با پایان یافتن مهلت ارسال آثار در اسفند ماه گذشته، تعداد ۷۴ اثر از ۱۵ کشور جهان در این بخش برای جشنواره ارسال شد که نسبت به سال گذشته، رشد بیش از دو برابری داشته است. اسپانیا، صربستان، هندوستان، کنیا، عراق، ایرلند، لهستان، کوبا، بنگلادش و مالزی از جمله کشورهایی هستند که برنامه سازان آنها در این دوره از جشنواره شرکت کردند.

دبیر پانزدهمین جشنواره رادیو یادآور شد: مراحل داوری این دو بخش از جشنواره (مردمی و بین الملل)نیز مراحل پایانی را می گذراند و در نظر است در مراسم اختتامیه جشنواره علاوه برتقدیر از برترین های هر بخش؛ با برپایی نمایشگاه رادیویی در ساختمان رادیو واقع در میدان پانزده خرداد تهران، زمینه مناسبی برای بهره مندیهای دوستداران رادیو فراهم آورد.

مجتبی ایزدی در پایان با اشاره به شرایط کشور ناشی از انتشار ویروس و بیماری کرونا گفت: مقرر بود مراسم پایانی جشنواره پانزدهم رادیو در روزهای اول تا چهارم اردیبهشت ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شود که با مشورت های صورت گرفته و با نظر رییس جشنواره و معاون صدای رسانه ملی جناب آقای دکتر شاه آبادی، برگزاری مراسم پایانی این جشنواره به تابستان سال جاری موکول شد، که زمان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

©2022 IRIB All Rights Reserved | کلیه حقوق برای صدای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است ۱۳۹۸©