پوستر منتخب

چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا

poster.jpg

طراح برتر:جناب آقای حسن پورمحمدی

در مرحله نخست انتخاب پوستر که با داوری آقایان شهرام ملازاده ، سعید معدن کن، بهروز رضوی‌نژاد ، حامد فاتحی ،علی اکبر خدابخش ؛ مهدی شاملو و علی بغدادی برگزار شد، از بین 120 طرح ارسال شده، پنج پوستر به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
در مرحله نهایی داوری نیز یکی از پوستر‌‌های طراحی شده به عنوان پوستر منتخب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو برگزیده شده است.
جایزه ویژه طراحی پوستر جشنواره در زمان برگزاری همراه با لوح افتخار از سوی جشنواره چهاردهم به اثر منتخب اهدا خواهد شد و همچنین چهار اثر راه یافته به مرحله نهایی نیز در کتاب جشنواره به چاپ خواهند رسید.
طرح پوستر جشنواره رادیو وام گرفته از ارزش‌هایی همچون ایرانییت، اسلامیت و جهانی بودن است که از رنگ‌های لاجوردی، کرم ،گله ماشی و خشتی برای القای مفاهیم ایرانی - اسلامی بهره گرفته شده یعنی همان رنگ‌هایی که در بناهای تاریخی و مساجد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گفتنی است دبیرخانه جشنواره به منظور بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان خلاق و طرح‌های نو و بدیع، طراحی پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا را با اعلام فراخوان عمومی و دعوت از هنرمندان به شکل مسابقه برگزار کرد.
نوآوری، خلاقیت، زیبایی بصری و تکیه بر محوریت نمادهای ایرانی - اسلامی و نیز استفاده از المان‌های رادیویی و رسانه‌ شنیداری از ملاک‌های اصلی طراحی پوستر جشنواره بوده‌اند.

©2019 IRIB All Rights Reserved | کلیه حقوق برای صدای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است ۱۳۹۷©